Choroby zbóż są znaczącym kłopotem dla rolników którzy mają

Informacje:

Kategoria: Zboża

Tagi dla artykułu:

zboża

Sprawdzone działania w zwalczaniu chorób zbóż

Choroby zbóż są znaczącym kłopotem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Niektóre z nich, takie jak zaraza przez tiofanat metylowy w rzepaku oraz choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się o wiele bardziej zaawansowane objawy, albowiem wyłącznie w ten sposób możemy mieć szansę zabezpieczyć potencjał plonu. Zastosowanie zapobiegawczych rozwiązań intensyfikujących wytrzymałość zboża przez gospodarza w słusznym czasie może pomóc w zapobieganiu wielu problemom chorobowym.

Ochrona zboża przed chorobami - polecane działania profilaktyczne

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest nieraz bardziej efektywne i ekonomiczne niż metody reaktywne w jęczmień choroba sezonie. Powszechnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia lub ewentualnie innego zboża warto się zaintrygować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Niżej omawiamy co poniektóre z tych najbardziej istotnych, które warto wdrożyć, by choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie generowały większego problemu.

Wyselekcjonowane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• kontrola obecności azotu,

• specyfiki grzybobójcze na pszenice.

Zwłaszcza właśnie sadzenie zboża w dobrym czasie jest istotne dla uniknięcia niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem perfekcyjnych momentów dla danego gatunku zboża pozwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zbóż jarych ma w rzeczywistości ogromne znaczenie.

Nadmiernie wysokie dawki oraz współczynniki żyzności azotu mogą sprawiać nadmiernie grube, bujne drzewostany, które są w stanie mieć zmniejszoną cyrkulację powietrza oraz przenikanie światła, czyniąc plon o wiele bardziej podatnym na choroby dolistne, czy też inne rodzaju fungicydy. Jest to przede wszystkim prawdziwe, gdy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o rozmaitych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty obsiania, zabiegi fungicydowe w uprawie rzepaku oraz wybór produktów o większej wytrzymałości bądź akceptacji na newralgiczne szkodniki i choroby, takie jak karłowatość objawy może pomóc zmniejszyć niebezpieczeństwo znacznych strat. Główna forma wymienionej tutaj profilaktyki jako ochrona pszenicy ozimej przed chorobami grzybowymi ma tę poboczną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Warto również zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz większą renomą tebukonazol w pszenicy - przez wielu rolników doceniany jako wydajna forma ochrony.


Komentarze: 1


  • noavatar.png
    Zając2022-02-25

    Zazwyczaj na wybuchu czerwca wieli do nas na lato

Copyright © 2019 Bindumasaz.pl